Bitcoin Güvenilir mi?

Bitcoin güvenilir mi

Bitcoin gerek işlem hacmi gerek yatırımcı sayısı ile şimdilik güvenilir bir pozisyonda. Yatırımcıların çekinmeden Bitcoin alma işlemi yapabileceği kripto paraların başında yer alıyor. Bitcoin güvenilir mi sorusu özellikle küçük yatırımcıların merak ettiği bir konu. Bu hususta bakılması gereken bazı noktalar bulunmakta.

En büyük güvence kaynağı şüphesiz dev şirketlerin Bitcoin pazarına girmesi olduğu söylenebilir. Bu dev şirketler birçok kripto paraya yatırım yapsa da en fazla parayı Bitcoin’e aktarmış durumda. Bu şirketlerin başında gelen Tesla, her geçen yıl sahip olduğu Bitcoinlerin sayısını arttırmaya devam ediyor. 2021 yılında da Bitcoin toplamaya devam eden şirkette şu an için 350 milyar doların üzerinde değere sahip Bitcoin bulunuyor.

Yatırımlar haricinde aralarında Tesla’nın da bulunduğu bazı şirketler ödemelerini Bitcoin ile almaya başladı. Otomobil, beyaz eşya, teknoloji gibi alanlarda müşteriler sahip oldukları Bitcoinler ile alış veriş yapabiliyor. Bu da önemli bir güvence olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoinler ne kadar?

Bitcoin

Bitcoin ne kadar araştırması kripto paralar üzerinde en fazla aranan konu olmuş durumda. Son yıllarda bu araştırmayı yapanların sayısı önceki yıllara göre binlerce kat artmış durumda. Arama motorları üzerinden Bitcoin ne kadar? Şeklinde bir ara yapıldığında güncel değerlere kolaylıkla ulaşılabilir. Ayrıca kripto para borsası hizmeti veren platformları kullanıyorsanız oradan da güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Şu an için bir Bitcoin’in fiyatı 65 bin dolara (650 bin lira) yaklaşmış durumda. Dev şirketlerin bu konuya olan ilgisi ve artık alış verişte dahi Bitcoin’i kullanılması bu rakamın üzerine çıkılacağını gösteriyor. Ancak ne kadar daha büyüme yaşanacağı ise belli değil. Bu kadar pahalı ve geniş bir alanda etkin olan bir kripto paranın büyüme oranlarının bu şekilde devam etmesi pek mümkün görünmese de şu an için en karlı kripto yatırım aracı olarak duruyor.

Bitcoin Güvenilir mi?

Yaklaşık 9 bin coin içinde en değerlisi olan Bitcoin’i şuan için en geniş işlem hacmine sahip kripto para konumda. Bununla birlikte Bitcoin’e üzerine yatırım yapan bir hayli büyük şirket bulunmakta. Daha önceden yaşadığı büyük düşüşler, bu alanda yatırım yapmak isteyenlerin şüphe duymasına yol açtı. Ancak gerilediği seviyelerden tekrar aynı konuma gelmesi çok da uzun sürmedi. Şu an için (15.11.2021) en yüksek değerini bulan Bitcoin’i, bu gibi nedenlerle hala en güvenilir kripto paralar arasında yer alıyor.

Yapılan yanlışlardan biri Bitcoin’i bu kadar yükselmişken daha da yükselir diyerek satın almak. Başka bir araştırmaya gerek duymadan yalnızca bu nedenle alım yapmak zarar edilmesine sebep olan faktörlerden biri. Yatırım araçlarına gerektiği kadar önem vermek ve araştırma yapmak önemli. Konuyla ilgili bilgisi kısıtlı olanlar için profesyonel danışmanlar tercih edilmeli. Dikkatli olunduğunda Bitcoin güvenilir mi sorusuna daha olumlu cevap verilir.

Bitcoinler Nasıl Kazanılır?

Bitcoinler konusunda internette nasıl Bitcoin kazanılır şeklinde birçok içeriğine denk gelebilirsiniz. Bunlardan bazıları işe yarar yöntemler olsa da bazıları sadece zaman kaybı olabiliyor. Öncelikle Bitcoin sahibi olmak için sadece iki yol olduğunu belirtelim. Bunlar biri para veya hizmet karşılığında Bitcoin’i almak veya madencilik yapmak. Bunlardan ikinci yani madencilik en fazla araştırılan konuların başında geliyor.

Madencilik bir başka söylem ile kriptografik şifreleri çözerek madencilik yapıp sonunca kazanılan ödüller olduğu söylenebilir. Ancak bunu yapmak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Her şeyden önce biraz şans faktörü de gerekmektedir. Bu nedenle madencilik yapmadan önce konuyu iyice araştırmanız sonrasında kayıp yaşamamanız için önemlidir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bitcoin Güvenilir mi?