Erkek Giyim Kuşamında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek Giyim Kuşamında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şu ana kadar alış veriş yaparken kıyafetlere yeteri kadar önem vermemiş olabilirsiniz. Ancak aldığınız tüm kıyafetler, aksesuarlar aslında sizin dışarıya olan bir mesajınızdır. Görünümünüz, ister günlük hayatta ister iş yaşamında mutlaka artı veya eksi bir değer getirecektir. İyi giyinmenin ilk şartı kendinizi ve vücudunuzu tanımaktır. Alış veril yaparken hangi tarız yansıtmak istediğiniz ve bedeninizin bu ne kadar uyumlu olduğu seçim yaparken size yol gösterir. Erkek giyim kuşamında dikkat edilmesi gereken ve hayatınızda şık ve bakımlı görünmenizi sağlayacak maddelere yazımızda yer verdik.

Erkek Giyim ve Kuşamında Nelere Dikkat Edilmeli?

Eski kıyafetlerinizden memnun değilseniz ve yeni bir dolap dizmek istiyorsanız bu kez daha dikkatli alış veriş yapmaya özen gösterin. Aldığınız kıyafetler hem kolay hazırlanmanızı hem de şık görünmenizi sağlayacak özellikler taşımalı. Erkekler için dolapta olmazsa olmaz bazı kıyafetler vardır. Alış verişe ilk olarak bu parçaları temin ederek başlayın ve sonrasında tarzınıza uygun modellere yönelin.

 • Basit beyaz ve siyah t-shirt,
 • Sade sweatshirt
 • 3 Farklı renkte gömlek
 • 3 Farklı renkte kot pantolon
 • 2 farklı renk spor ayakkabı
 • Şık bir ceket

Bu kıyafetler günlük hayatınızda veya şık görünmeniz gereken mekanlarda size yardımcı olacaktır. Özellikle kaliteli ve kolay deforme olmayan markaların ürettiği bu ürünler ile dakikalar içinde şık ve tarz sahibi görünebilirsiniz. Bunlar haricinde hırka, kapüşonlu sweat gibi zamansız ve her dönem giyilebilecek kıyafetlere de sahip olmanız alternatif açısından önemlidir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm ürünler erkek giyim ve kuşamında önemli bir yere sahiptir. Erkeklerin dolabında olması gerekir. Bunlar haricinde alınacak diğer kıyafetler tamamen kişiye göre değişmektedir. İş hayatı burada önemli bir belirleyicidir. İş hayatınızda ne kadar aktif olduğunuz, çalışma yeriniz, iş süresince görüşme yaptığınız kişi sayısı gibi detaylar ne tür kıyafetler alacağınız konusunda yardımcı olur.

Takım Elbise Seçimi

Her erkeğin sahip olması gereken kıyafetlerden biri de takım elbisedir. Takım elbise alırken bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Mümkünse olabilecek en kaliteli ve üzerinize tam oturan modeller tercih edilmeli. Çeşit çeşit takım almak yerine 1 tane özel dikilmiş takım elbise almak çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Bir tane takım elbise alacaksanız bunun sade olması gerekir. Her yerde rahatlıkla giyebileceğiniz bu takıma sahip olduktan sonra yine tarzınıza uygun, farklı renkteki takımlara yönelin. Takım elbise ile birlikte yine buna uygun sade bir ayakkabı alın. Bu ayakkabıyı günlük olarak giymeyin. Özel günlerde, önemli toplantılarda kullanmak üzere dolabınızda mutlaka bir çift ayakkabı bulunsun.

Takım elbise ile olmazsa olmaz diğer bir ürün de aksesuarlardır. Erkek giyim söz konusu olduğunda bunun için tercih edilebilecek aksesuarlar sınırlıdır ancak takıma ayrı bir hava katma konusunda başarılı parçalardır. Bir çift kol düğmesi, takımın rengine uygun olan bir saat ile şıklık konusunda iddialı bir konuma gelmek mümkündür.

Saat seçimi yaparken iki farklı renk alabilirsiniz. Bunları değişimli olarak kullanarak hem günlük hayatta hem de takım elbise ile kullanabilirsiniz.

Listemizde yer verdiğimiz parçalar temel düzeyde mutlaka bulunması gereken ürünlerdir. Bunlara sahip olduktan sonra farklı tasarımlara daha iddialı renklere de dolabınızda yer verebilirsiniz. Hatta farklı renk ve çeşitte kıyafetlerinizin olması da son derece önemlidir. Girdiğiniz ortama göre kolaylıkla giyinmenize yardımcı olur. Yine bu parçaları seçerken belli bir uyumu gözetmeniz de gerekir. Farklı ve iddialı renkler kötü giyinmeyi gerektirmez.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Genç Erkek Kombin Önerileri – Aslanadam.com
  6 ay önce

  […] her erkek karşılaşmıştır. Doğru alış veriş yapmak başlangıçta zordur. Peki, genç erkek kombin önerileri nedir? Genç erkekler nasıl […]

  yorum beğen
 • Erkeklerin Tarz Yaratmada Dikkat Etmesi Gerekenler – Aslanadam.com
  7 ay önce

  […] da belirttiğimiz gibi stil sahibi olmak çok kolaydır. Ancak stil sahibi olayım derken rüküş duruma düşmek de bir o kadar basittir. […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Erkek Giyim Kuşamında Dikkat Edilmesi Gerekenler