Erkeklerin Tarz Yaratmada Dikkat Etmesi Gerekenler

Erkeklerin Tarz Yaratmada Dikkat Etmesi Gerekenler

Erkeklerin tarz yaratmada dikkat etmesi gerekenler aslında oldukça basittir. Sadece uygun yerlerde uygun kıyafetler giymek bile belli bir tarzı yansıtacaktır. Bunun yanında sportif görünmek veya klasik görünmek tercihi de nasıl giyinileceği konusunda önemlidir. Tamamen kendinizi göstereceğiniz, dışarıya mesaj vereceğiniz kıyafetleri belirlerken; yine kendinizi merkeze almanız gerekir.

Spor mu Klasik mi?

Öncelikle bu soruya yanıt bulmak önemli. Hangi tarzı yansıtacaksanız ona göre kıyafetleri seçmeniz, aksesuar almanız gerekir. Aksi durumunda kavramlar birbirine karışacağı için üzerinizde hoş durmayacak, rüküş görüntüler ortaya çıkacaktır. Tabii ki burada önemli bir faktör de saç, sakal kesimidir. Dolabınızı dizerken yine bu faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir.

Spor kıyafetler tercih ediyorsanız dolabınızda mutlaka farklı renk ve tonlarda kot pantolonlara yer verin. Bu sayede zaman kaybetmeden kolayca bir tanesini seçerek hazırlanmak mümkün hale gelir. Bunun dışında kış ayları için üzerinize giyeceğiniz kıyafetler kadar hangi montu giyeceğiniz de önemlidir. Spor bir hava yaratmak için deri ceket, şişme mont, blazer ceket gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

tarz
tarz

Ceket ve montun içine yine giymek için dolabınızda mutlaka siyah ve beyaz renklerde düz, desensiz t-shirt bulundurun. Bu da yine kolay hazırlanmanızı sağlarken aynı zamanda sportif görüntünüzü de korumanızı sağlayacaktır.

Diğer bir önemli konu ise ayakkabılar. Kot pantolon, blazer ceket altına kundura ayakkabı giymek çok da doğru olmaz. Bu nedenle kış için tercih edecekseniz yine spor görünümlü botları alabilirsiniz. Yaz için de farklı markaların yüzlerce çeşidi arasından bir model seçebilirsiniz.

Kışlık Kıyafetler

Kışın yapılacak kombinlerde sokak havasını yansıtmak artık çok daha kolay. Birçok kıyafet markası geniş kıyafet seçenekleri ile erkeklere fazlasıyla seçenek sunar. Kış için daha kışa uygun renklerde kıyafetler seçildiğinde hem sokak tarzı hem de şık bir görünüm elde edilir.

Kış için daha çok bordo, kahverengi gibi renkler tercih edilir. Birçok kişi için bu renkler hem şık durması hem de her pantolon ve mont ile giyilebilmesi bakımından ilk akla gelecek renklerdir. Ancak belirttiğimiz gibi markalar artık farklı desenlerde ve kesimlerde birçok rengi de kullanarak erkeklere fazlasıyla seçenek sunmaktadır.

Erkeklerin Tarz Yaratmada Dikkat Etmesi Gerekenler

 Yazımızda da belirttiğimiz gibi stil sahibi olmak çok kolaydır. Ancak stil sahibi olayım derken rüküş duruma düşmek de bir o kadar basittir. Bu nedenle aradaki çizgiyi iyi korumak, hangi tarafında yer alınacağı konusunda dikkatli davranmak gerekir.

İşe ilk olarak kendinizi tanıyarak başlamanız önemlidir. Hayata bakışınızdan yaşam tarzınıza, iş hayatınızdan günlük yaşamda bulunduğunuz yerlere kadar birçok detayı göz önüne alarak alış verişlerinizi yapın. Buna göre aksesuarlar seçin. Yanlış bilinen noktalardan biri stil sahibi olmak için para harcanması gerektiğidir. Ancak bu o kadar da doğru değildir. Modayı takip etmek her zaman olumlu sonuçlar vermeyeceği gibi aynı zamanda modadan bağımsız bir şekilde de stil sahibi görülebilir. Bunun için de hem kendinizi hem de vücudunuzu iyi tanımanız gerekir.

Kendinizi tanıdıktan sonra kendi vücut ölçülerinize uygun bir kişiden de ilham alabilirsiniz. Özellikle günümüzde en fazla vakit geçirilen mecralar biri olan sosyal medya bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Stil ve tarzını beğendiğiniz kişilere bakarak ilham alıp kendinize uygulayabilirsiniz.

Tabii ki kendinizi tanımak demek sınırları daraltmak demek değildir. Özgüven sahibi olmak da o kıyafetin daha iyi taşınması anlamına geleceğinden bazen sınırların dışına çıkmak gerekebilir. Farklı şeyleri denemekten geri durmayın.  

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Erkeklerin Tarz Yaratmada Dikkat Etmesi Gerekenler