Ethereum Neden Düştü?

Bitcoin ve Ethereum neden düştü sorunu bu günlerin en fazla merak edilen konularından biri. Daha da fazla merak edilen başka bir konu ise yeniden yükselişe geçip geçmeyeceği. Bu iki soruya yanıt arayan yatırımcılar, kripto para satın alma konusunda tereddüt yaşarken; piyasanın iki devi bir toparlanma sürecine girmekte kararlı.

Büyük bir satış dalgası sonrası düşüş yaşayan Ethereum, 3 bin 500 doların altına kadar geriledi. Yaklaşık yüzde 20’lik bir düşüş yaşayan kripto para piyasasının iki numarası; sonrasında yükselişe geçse de hala eski seviyelerine ulaşamadı.

ABD’nin yaptığı açıklamalar, satış dalgası gibi nedenler ile birçok kripto parada benzer düşüşler oldu. Başı çeken Bitcoin ve Ethereum’da öne çıksa da çoğu alt coin yatırımcılarını üzdü.

Ethereum Neden Düştü, Tekrar Ethereum Yükselir Mi? 

Ethereum
Ethereum

Çok fazla önemli görülmese de pandeminin etkileri kripto paralara da yansıyor. Özellikle Covid-19’un yeni versiyonları çıktıkça piyasalar olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Özellikle Kasım ayının sonunda çıkan Omicron varyantının olumsuz etkileri fazla oldu. Amerika Borsası başta olmak üzere küresel anlamda borsalar ciddi baskı hisseti.

Önümüzdeki dönemde salgının etkilerinin düşmesi veya artması ile birlikte; kripto para piyasalarında da yeni hareketlenmelere açık olmak gerekli. Sert düşüşlerin olabileceği gibi ani yükselişler de olabilir. Uzmanlar, tek bir tarafa yatırım yapmaktansa birkaç parçaya bölerek; yatırım yapılmasını bu dönemde altını çizerek öneriyor.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ethereum Neden Düştü?