Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek, vücutta en fazla zorlanılan, eritmek için en fazla eforun gösterilmesi gereken alandır. Hem iyi bir diyet hem de düzenli egzersiz isteyen bir bölgedir. Dolayısı ile bu konuda sıkıntı çeken kişi sayısı fazladır. İnternette veya televizyon kanallarında konuyla ilgili birçok yayın yapılmaktadır. Ancak bunlar herkes için uygun olmadığından çoğunlukla istenilen sonuçlar alınamaz. “Sabah kalkınca şunu için” “Gece yatmadan bunu yiyin” şeklinde tavsiyeler genelde havada kalan ve pek de geçerliliği olmayan önerilerdir. Peki, göbek eritme için ne yapılması gerekir?

Göbek Eritme

Öncelikle göbek eritme taktikleri vermeden önce; sadece göbek eritecek uygulama diye bir şey olmadığını söyleyelim. Bilinenin aksine bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Bu göbek konusunda daha geçerlidir. Farklı değişkenler nedeni ile ortaya çıkan bölgesel yapğlanma için komple diyet ve egzersiz yapılması gerekir.

Birçok kişi ideal kiloda olmasına hatta altında olmasına rağmen göbek eritme konusunda sorun yaşamaktadır. Bunun nedeni kilo ideal olsa bile yağ oranının yüksek olmasıdır. Bu nedenle bu kişilerin zorlu diyetler yerine, yağ oranını düşürecek diyetlere yönelmesi daha doğru olacaktır. Tabii ki bunun yanında yine spor olmazsa olmazdır.

Göbek konusunda sorun yaşayıp spor salonlarına gidenlere genelde kardiyo ağırlıklı programlar verilir. Öncelikle birkaç ay yağ oranı düşürmeye odaklanıldığı için ağırlık antrenmanları es geçilir. Bu tam olarak doğru değildir. Özellikle erkekler için ağırlık idmanları çok önemlidir ve hem kilo vermeyi hem kas kütlesi kazanmayı hızlandırır. Aylarca diyet ve kardiyo yapmak kilo verme konusunda etkili olsa da ağırlık çalışılmadığı için aynı zamanda kas kütlesinde de azalmaya neden olur. Spora devam edeceklerin için sonrasında yeniden bir kas kütlesi arttırma programı hazırlanır. Bu kullanılan bir yöntem olsa da ikisini birden yürütmek mümkündür.

Yağ Yakma

göbek
göbek

Yapılan yanlışlardan biri de çok fazla karın hareketi yaparak kısa sürede göbeğin eriyeceğinin düşünülmesidir. Göbek erimesi için öncelikle yağ oranının belli bir seviyenin altına düşmesi gerekir. Çok fazla karın idmanı yaptığınızda kaslarınız gelişecektir ancak görünmeyecektir. Bu nedenle ikisi arasında denge her zaman korunmalıdır.

Yağ oranını düşürmede de ilk oalrak beslenmeye dikkat edilmelidir. Antrenman en iyi destekleyici olsa da bütün olay beslenme etrafında dönmektedir. Beslenme programı oluştururken bazı noktalara dikkat etmek daha kısa sürede verim alınmasını sağlar. Kısa süreden kasıt çok rastlanıldığı gibi 3 gün 5 gün 2 hafta değil 1-2 aydır. Ancak düzenli şekilde 2 ay programa uyulursa 3 günde alınacak verimin çok daha ötesinde bir verim elde edilir.

Beslenme programı oluşturduktan sonra başlangıçta uygulamada zorlanabilirsiniz. Bunun için işinizi daha da kolaylaştıracak besinleri ilk haftalarda tercih etmeniz önemlidir. Örnek olarak meyve tüketimini hafta 2-3 güne düşürmek gün içinde acıkmanızı engeller. Şeker bakımından yüksek değerli besinler, hem fazla acıkmanızı hem de kilo vermenizi engelleyecektir. Beslenme programı hazırlarken aşağıdaki noktalara dikkat edilirse; performans ve verim açısından etkili bir göbek eritme dönemi geçirilebilir.

  • Şekerden uzak durun.
  • Protein ağırlıklı beslenin
  • Karbonhidratı yeteri kadar alın
  • Tatlı veya gün içinde sizi acıktıracak şekerli besinlerden uzak durun
  • Hızlı kilo vermek için öğünlerinizi çok daraltmayın
  • Kalori hesabını mutlaka yapın, aldığınız besinlerin kalorisini internetten ya da bazı uygulamalar üzerinden kontrol edebilirsiniz.
  • Kendiniz evde yapabileceğiniz şekilde ağırlık idmanlarını programınıza ekleyin
  • Daha profesyonel bir şekilde destek almak ve spor yapmak için güzel bir spor salonu bulun.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Göbek Eritme Yöntemleri