PUBG FPS ARTTIRMA

PUBG FPS arttırma yöntemleri oldukça basittir. Herkes rahatça uygulayabilir. Popüler oyunlardan biri olması nedeni ile bununla alakalı pek çok video ve içerik internette yer alsa da temel düzeyde yapılması gereken, herkesin birkaç dakikada halledebileceği uygulamaları yazımızda paylaşacağız.

FPS oyunları Türkiye’de oldukça fazla oynanır. Uzun yıllardır birçok oyun milyonlarca kişi tarafından tercih edilmek ile beraber, çoğu oyunda dünya çapında oyunculara da sahibiz. Uzun zamandır FPS denilince akla gelen CS:GO ‘nun yanında yeni çıkan oyunlar da oldukça ilgi gördü. Özellikle ilk piyasaya çıkışlarında ciddi bir talep alan bazı oyunlar sonraki dönemde de en fazla oynanan oyunlar arasına girdi.

PUBG bilgisayarda olduğu kadar mobil üzerinden de fazla kullanıcıya sahip oyunlardan biridir. Bu nedenle yazımızda hem mobil oyuncular hem de bilgisayar üzerinden oynayan kişiler için ayrı ayrı PUBG FPS arttırma yöntemlerine yer vereceğiz.

Yüksek FPS almak oyunda gösterilecek başarı için son derece önemlidir. Ne kadar fazla FPS alırsanız, oyun akıcılığı o kadar iyi olacağı için göstereceğiniz performans artar. Bu tüm FPS oyunları için geçerli bir durumdur. Tabii ki ekran kaliteniz ve özellikleri de performansınızda etkili olsa da herkes için en önemli sorun alınan FPS düşüklüğüdür.

İlk olarak bilgisayarda gereksiz yere yer kaplayan, arka planda çalışan uygulamaları kapatmanız gerekir. Oyuna bilgisayardan giriyorsanız arka planda her hangi bir uygulamanın açık olmaması, işlemci ve ekran kartının gücünü tamamen oyuna aktarılmasını sağlar. Bu da FPS’in yükselmesini sağlar. Bazı uygulamalar açıldığında, kapansa bile arka planda çalışmaya devam eder. Sekmeyi kapatsanız bile arka planda güç tüketir. Bunu engellemek için uygulamayı tamamen devre dışı bırakmanız gerekir.

Gereksiz Uygulamaları Kapatın ve Başlangıçtan Kaldırın

FPS düşüren diğer bir etken de bilgisayar açıldığında, otomatik olarak devreye giren uygulamalardır. Genelde bir program yüklediğinizde en sonunda “Program Otomatik Açılsın” veya buna benzer bir cümle ile bir seçenek sunulur. Çoğu programda bu seçenek otomatik olarak işaretlidir. Kendiniz kaldırmadığınız sürece setup tamamladığınızda bilgisayar her açıldığında program da arka planda açılır. Bu da ekstra güç tüketimine neden olur. Bilgisayar açıldıktan sonra bunları kapatmazsanız PUBG gibi FPS oyunlarında düşüş yaşarsınız. Bunları bilgisayar açıldığında tek tek her defasında kapatmak yerine tek seferde başlangıç seçeneklerinden kaldırmak daha kolay ve pratik olacaktır. Bunun için (Windows 10) ara çubuğuna (Başlatma Seçenekleri) yazarak başlangıçta açılan uygulamaları ve programları görebilirsiniz. Sürekli kullanmadığınız ya da oyun sırasında çok fazla güç harcayan uygulamaları buradan “devre dışı” bırakarak aldığınız FPS’i yükseltebilirsiniz.

PUBG FPS Arttırma İçin Grafik Ayarlarını Düşürün

PUBG FPS

PUBG FPS arttırma konusunda yapılabilecek diğer bir işlem ise görüntü ayarlarıdır. Son dönemde çıkan oyunlar kullanıcılara görsel açından daha keyifli bir oyun deneyimi sunar. Ancak bilgisayar donanımı bu kadar yüksek çözünürlüğü ve kaliteyi kaldıracak kapasitede değilse keyif değil eziyet verir. Bu nedenle en yüksek ayarlarda oynamak yerine, oyun akıcılığını bozmayacak şekilde değerleri düşürmek gerekir. Bunun için oyun ayarlarından görüntü seçeneklerine gitmeniz ve bazı görsel özellikleri performansa dayalı olarak düzenlemeniz gerekir.

Oyunda yer alan grafik ayarları genelde ekran kartı performansı ile alakalıdır. Eğer ekran kartınız işlemcinize göre daha iyiyse bu ayarları en düşüğe çekmek yerine uygun FPS değerini alacak şekilde düşürmeniz yeterli. Ancak bazı değerler doğrudan işlemci ile alakalı olduğundan bunları olabildiğince aşağıya çekmeniz oyunda akıcılığı yakalamanızı sağlar. Tersi durum da mümkün olabilir. İşlemciniz yeterli ancak ekran kartınız eski model olabilir. Böyle bir sorun yaşadığınızda da yine ekran kartına binecek yükü azaltacak değerleri düşürmeniz gerekir.

Ancak değerleri düşürürken yüksek FPS almak için oyun performansınızı etkileyecek kadar aşağılara çekmeyin. Alıştığınız ve o şekilde kullandığınız bazı özel ayarlarınız için FPS’ten ufak tavizler vermek çoğu zaman daha faydalı olabilir.

Bazı ekran kartları Overclok ile GHz ‘i yükseltilebilmektedir. Bu da oyunlarda alınacak FPS’i normal olarak arttıran uygulamalardan biridir.

Güncelleştirmeleri Mutlaka Yapın

Bilgisayarınızı sürekli güncel tutmanız PUBG FPS değerinizi arttırmanızı sağlar. Özellikle ekran kartının sürekli güncel kalması, sadece oyunlarda değil bilgisayarı da verimli kullanabilmek için gereklidir. Ekran kartı güncellemeleri genelde 1 – 1,5 ayda sürekli yenilenerek gelir. Yapılan bu güncellemeler ile ekran kartı performansı daha verimli kullanılabilir hale gelir. Bunlar yapılmadığında oyunda kasmalar görülür. Bu nedenle güncelleştirmeleri takip etmektense bunları otomatiğe almak önemlidir. Ekran kartı modeliniz ne olursa olsun her zaman güncel olması, yüksek FPS almak için gereklidir.

Güncellemeler konusunda dikkat edilecek diğer bir yer ise Windows güncellemeleridir. Sistemin daha iyi hale getirmek, yeni özellikleri kullanmak için bu güncellemeleri yapmanız gerekir. Bunun için arama çubuğuna “Güncelleştirmeleri Denetle” ya da “Update” yazarak gerekli menüye gidebilirsiniz. Açtığınız menüde Güncelleştirmeleri görüntüleyebilir ve arasından seçim yaparak istediğiniz sürümü yükleyebilirsiniz. Bunu yaparken hangi güncellemenin ne gibi bir işlevi olduğu altında yazar. Önerilen ise ne kadar güncelleme varsa yapılmasıdır. Bu sayede sisteminiz oyun güncellemeleri ile daha uyumlu hale gelerek FPS artışını sağlayacaktır. Yine Windows güncellemelerinin de otomatik olarak yapılmasını istiyorsanız menüden “Güncelleştirmeleri Duraklat” seçeneğini kaldırmanız ve otomatik olarak güncelle seçeneğini açık hale getirmeniz gerekiyor.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Yüksek FPS Nasıl Alınır FPS Arttırma Yöntemleri – Aslanadam.com
    6 ay önce

    […] işlemleri yaparken tabii ki görüntü kalitesinden ödün verilecek. Ancak oyunda daha başarılı olmak, kendinizi geliştirmek daha mümkün olacağı için bazı görsel özellikleri kaybetmek çok da […]

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

PUBG FPS ARTTIRMA